W dniu 17. pażdziernika Szkolna Grupa Rowerowa „Dzwonek” zorganizowała rajd rowerowy dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uczniowie odwiedzili miejsca związane z Marszałkiem Polski Józefem Piłsudskim. Swoją imponującą wiedzą podzielił się z nami nauczyciel historii Grzegorz Basiński. Opowiedział nam historie związane z pobytem Marszałka w Częstochowie. Na zakończenie rajdu młodzież naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu Biegańskiego. Przyjazna aura pozwoliła nam połączyć lekcję historii i patriotyzmu z aktywnością fizyczną.

Rajd zorganizował opiekun SGR „Dzwonek” profesor Dariusz Puch. Grupą rowerzystów opiekowali się profesorowie Martyna Klekot i Paweł Kołodziejczyk.

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka szkolna zaprasza do udziału w sesji fotograficznej Sleeveface.

Co to jest pytacie?

Otóż są to zdjęcia, których spójny element stanowi okładka książki lub płyty. Na wykonanym zdjęciu widoczna jest okładka, sfotografowana w ten sposób, że łączy się z sylwetką osoby, stanowi jej przedłużenie czy dopełnienie.
Stwarza to iluzję jednolitego obrazu, przy założeniu że okładka jest trzymana przed osobą fotografowaną, a pozujący stanowi jej przedłużenie.

Termin „sleeveface" nie doczekał się jeszcze swojego polskiego odpowiednika. Efekty w zależności od inwencji twórcy i wkładu pracy - mogą być zabawne, kreatywne, zawsze są jednak interesujące. Jest to więc zabawa z książką i obiektywem. Zwyczajne selfie już się trochę opatrzyło, warto więc spróbować czegoś nowego.

Zapraszamy wszystkich chętnych do zabawy i zgłaszanie się do nauczyciela bibliotekarza - p. Ewy Idziak.

A przy okazji promujemy nowe książki pozyskane do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa!!!

Niebawem opublikujemy listę wszystkich książek ,jakie zostały zakupione w ramach programu i zasiliły szkolny księgozbiór.

W dniu 10 pażdziernika klasa III e odwiedziła Muzeum Browarnictwa i Browar w Żywcu.
Browar Żywiecki został założony w 1856 roku przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. Mieliśmy możliwość przenieść się w czasie 160 lat wstecz, aby zapoznać się z historią browaru i produkowanego w nim piwa. Z uwagi na trwający audyt linii produkcyjnych nie mogliśmy zobaczyć z bliska procesu warzenia piwa.

W dniu dzisiejszym klasy III C, III D, III E kształcące się w zawodzie technik logistyk uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach.

Tematyką spotkania był czas pracy kierowców, obowiązki i warunki przewozu drogowego. Dodatkowo można było zapoznać się z wyposażeniem samochodu do zadań techniczno-operacyjnych.

10. pażdziernika Koło Wolontariatu pod opieką Jolanty Biel uczestniczyło w warsztatach w Zespole Szkół Specjalnych nr 28. Warsztaty były poświęcone obchodom Międzynarodowego Dnia Drzewa. Klasa IA z Kochanowskiego spisała się na medal pomagając w rysowaniu plakatów, rozwiązywaniu łamigłówek o tematyce proekologicznej. Były też łamigłówki, rebusy i zagadki.

04 października odbył się etap szkolny XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W naszej szkole udział wzięło 71 uczniów, z klas kształcących się w zawodzie technik logistyk, którzy w ciągu 40 minut rozwiązali 25 pytań jednokrotnego wyboru.

Wyniki zostaną ogłoszone w terminie do 29 października 2018 r.

5 pażdziernika odbyła się w Regionalnym Ośrodku Douczskonalenia Nauczycieli "WOM" konferencja poświęcona Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie.

W konferencji wzięły udział Patrycja Kępa, Kinga Welm pod opieką Jolanty Biel.

Na zdjęciu w towarzystwie Pani mgr Elżbiety Doroszuk - konsultanta wojewódzkiego WDŻ, organizatorów olimpiady: Pani Grażyny Przasnyska i ks.dr Michała Tunkiewicza.
Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w Olimpiadzie WDŻ .

Zgłoszenia zespołów dwuosobowych do 18.10. 2018. u pani Jolanty Biel.

Nagroda główna tygodniowy pobyt w Chorwacji.

Dnia 28 września klasa III A - Technik logistyk z innowacją pożarniczo-ratowniczą odwiedziła OSP we Wrzosowej. Uczniowie zostali bardzo gościnnie przywitani przez młodą ekipę strażaków, której przewodził tego dnia absolwent naszej szkoły Bartek Rorat. To on zapoznał młodzież z budynkiem straży, samochodami i ich przeznaczeniem oraz wyposażeniem. Następnie podzielił uczniów na zespoły, które konkurowały ze sobą na 4 stanowiskach:

  • gaśniczym
  • techniczny
  • pierwszej pomocy
  • zręcznościowym

Zespoły za każde zadanie w ramach danego stanowiska zostały ocenione punktami. Zabawa była przednia.

Dziękujemy !!

Polecamy wycieczkę do Wrzosowej młodszym rocznikom.

Dzień Chłopaka to szczególne wydarzenie w naszej szkole. W tym roku atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski miały miejsce 1 października.

Uczennice każdej klasy miały za zadanie ubrać swoich kolegów w muszki, aby w ten sposób wyróżnić ich w klasie. Samorząd Uczniowski również przygotował muchy dla Pana Dyrektora, Nauczycieli oraz Pracowników Szkoły.

Atrakcją niespodzianką, były w tym roku, przygotowane przez mgr Martynę Klekot, warsztaty spadochroniarskie, na których poza prezentacją multimedialną, uczniowie mogli na żywo zapoznać się z osprzętem spadochronu oraz z technikami skoków spadochronowych. Zajęcia te cieszyły się ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem.

Następnie 5-osobowe reprezentacje klas walczyły w corocznej konkurencji „przeciągania liny”. Walka była zacięta i ogromnie emocjonująca. Doping pozostałych uczniów wspierał i dodawał sił „szkolnym siłaczom”. Ostatecznie po zaciekłym boju zwyciężyła klasa III A, a zawodnicy otrzymali kupony na szkolnego „HOT-DOGA”.

Serdeczne GRATULACJE !!!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy występów i zapraszamy w przyszłym roku !!!

22 września w sobotę wolontariuszki Edyta Boryń, Natalia Wawszczak i Natalia Dobrzyńska pod opieką Jolanty Biel odwiedziły Schronisko dla Zwierząt na ulicy Gilowej. Przekazaliśmy zakrętki na rzecz schroniska.

URATUJ PSA PRZYNIEŚ ZAKRĘTKĘ DO SALI 32

29 września uczniowie klasy I E technikum logistycznego z innowacją wojskową pod opieką p. Roberta Kotuch i p. Katarzyny Organa wzięli udział w uroczystości: 155 rocznicy Bitwy pod Mełchowem koło Lelowa.

Corocznie, w ostatnią sobotę września, na otwartej przestrzeni odbywa się Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem z 1863 roku, w której aktywny udział biorą grupy rekonstrukcyjne z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły otrzymali i wystąpili w bardzo znaczącej roli - walecznych kosynierów.

Obserwacja inscenizacji bitwy pozwoliła przenieść się w realia czasów powstania styczniowego i była znakomitą lekcją poznawania historii małej ojczyzny. Po zakończonej bitwie dla wszystkich przygotowano wspólną, gorącą i wyjątkowo smaczną grochówkę.

Tego dnia na uczniów kl. IE czekała jeszcze jedna atrakcja: spływ pontonami po rzece Białka Biała. Trasa spływu miała swój początek w przystani przy zalewie, prowadziła przez północny Lelów aż do końca spływu przy zabytkowym młynie w Białej Wielkiej (ok. 5km).
Podczas całej wycieczki wszystkim uczestnikom towarzyszył bardzo dobry humor i dopisywała słoneczna pogoda.

Więcej artykułów…