8 lutego świętowaliśmy Walentynki. Był to "Walentynkowy Dzień bez pytania", dla tych, którzy mieli czerwony element garderoby. Ponadto, każdy ze Społeczności Kochana, dostał urocze serduszko. Można było, wziąć udział w akcji "Kochan ... nauczyciela, i zrobić sobie w serduszkowej ramce zdjęcia. Poczta Walentynkowa, przyprawiała o przyspieszone bicie serca, nie jedną osobę. A "Drzewko miłości " z naszej pięknej palmy, budziło sentyment.

Pamiętaliśmy też o tych, których kochamy, a których nie ma już wśród nas. "Płonące serce", w kręgu uczniów, zbliżyło ich do siebie, jednocześnie budząc w nich refleksje. Kulminacyjnym wydarzeniem było wypuszczenie w przestrzeń, w blasku promieni słonecznych, dużego, czerwonego serca z przesłaniem miłości: "Największym szczęściem jest przekonanie, że jesteśmy kochani, tacy jacy jesteśmy a raczej pomimo tego, jacy jesteśmy " /Victor Hugo/, w otoczeniu uczniów klasy III B, trzymających własne serduszka.

Cały dzień upłynął w atmosferze pełnej życzliwości i sympatii, w serduszkowej scenerii - udekorowana szkoła, przepełnionej duchem MIŁOŚCI.

Wszystkim życzymy romantycznych i niezapomnianych Walentynek - Samorząd Uczniowski.

W grudniu w WOM RODN w Częstochowie odbyła się debata dotycząca projektu W stronę dojrzałości. W debacie wzięły udział uczennice klasy II G Weronika Krajs, Martyna Cybułka i Klaudia Salamon.

W czasie debaty młodzież dyskutowała o seksualności.

Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, pod przewodnictwem lidera przygotowywali odpowiedzi na pytania:

  1. Jak jest?
  2. Jak być powinno
  3. Dlaczego nie jest jak być powinno?

Wnioski przedstawiał lider grupy. Po skończonej debacie liderzy napisali wspólne spostrzeżenia do Ministerstwa Zdrowia.

Młodzież otrzymała cenne nagrody. Atmosfera w czasie obrad była bardzo przyjazna, poznaliśmy punkt widzenia innych uczestników na temat zdrowia prokreacyjnego.

Opieka Jolanta Biel

5 grudnia klasy IIIA i IVA brała udział w warsztatach chemicznych na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.

Uczniowie, którzy chcieli by wziąć udział w:

  • płatnych stażach zawodowych u pracodawcy
  • kursach/szkoleniach nadających uprawnienia
  • szkoleniach z języka obcego zawodowego

Mogą zgłaszać się do pedagog szkolengo pokój 40 do piątku 8 lutego 2019 r. do godz. 11:00.

Taki bal jest tylko raz w życiu !!

2 lutego, w Hali Polonia, odbyła się zabawa studniówkowa. Na niezapomnianej imprezie bawiło się ponad 200 osób. Bal rozpoczął się dostojnym polonezem, a w części oficjalnej uroczyście złożono podziękowania: dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom.

Szampanem wzniesiono toast za pomyślność na maturze oraz w życiu dorosłym, a potem była już tylko dobra zabawa w rytmach starych oraz nowych muzycznych hitów, granych przez zespół LAVADO.

W dniu dzisiajszym klasy IB i IF w ramach innowacji policyjnej odwiedziły Komende Miejską Policji w Kłobucku.

Podczas spotkania dowiedzieli się co trzeba zrobić aby zostać policjantem. Poznali procedurę rekrutacyjną do pracy w policji: od testu wiedzy przez badania psychologiczne, rozmowe kwalifikacyjną i badania lekarskie.

Młodziez miała również okazje spotkać się technikiem kryminalistyki, który z dużym zaangażowaniem opowiedział ucznią o pracy technika, pokazująć m.in. w jaki sposób zbiera się ślady daktyloskopijne.

 

28 stycznia uczniowie klasy IA i II A uczestniczyli w wycieczce związanej m.in. z realizacją innowacji pożarniczej. Odwiedzili Port Lotniczy w Łodzi oraz zapoznali się z zasadami funkcjonowania Lotniskowej Straży Pożarnej. Uczniowie przeszli odpowiednio kontrolę, dzięki czemu mogli uczestniczyć w zwiedzaniu portu.

Dzięki zaangażowaniu Samorządu Szkolnego i całej społeczności szkoły zebraliśmy 331 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dziękujemy!!

Szkolne Koło Wolontariatu wraz z Zespołem Szkół Specjalnych nr 28 we wtorek 15 stycznia odwiedziło świetlice środowiskową BETEL.
Wolontariuszki Martyna Cybulka i Klaudia Salamon pod opieką Jolanty Biel śpiewały kolędy wraz z podopiecznymi Betel.

W grudniu uczniowie Naszej szkoły przeprowadzili akcję "Psie Mikołajki",  w ramach, której zbierano dary rzeczowe oraz pieniądze na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziekujemy.

21 grudnia w Naszej szkole uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się w swoich pracowniach aby spędzić wspólnie wyjątkowe chwile wokół pięknie przystrojonych świątecznych stołów i złożyć sobie świąteczne życzenia.
Dyrekcja, nauczyciele i zaproszeni goście również spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole, a w atmosferę uroczystego świętowania wprowadził ich występ młodzieży, która zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

17 grudnia klasa 3F TE była na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym przy ulicy Armii Krajowej 13/15. Uczniowie brali udział w ciekawych zajęciach, prowadzonych dla nich przez panią Karolinę Grabowską z zakresu kryminalistyki i systemów bezpieczeństwa. Mieli okazję poznać metody zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa oraz określić typ własnych linii papilarnych dzięki otrzymanemu wzornikowi. Pani Karolina Grabowska zachęcała uczniów do wyboru studiów na UJD na kierunkach: INŻYNIERIA BEZPIECZEŃSTWA lub KRYMINALISTYKA I SYSYTEMY BEZPIECZEŃSTWA.

Opieka - Aleksandra Bednarska

Więcej artykułów…