W związku, że zbliżającą się 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, Nasza Szkoła, w ramach projektu ,,GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY ” przygotowała wystawę, która udostępniona jest w Izbie Tradycji Szkoły.

 

19 pażdziernika o godz. 9:45 na świetlicy odbędzie się turniej szachowy.

zgłoszenia przyjmuje Pani Agnieszka Kędzierska do poniedziałku (18 pażdziernika) do godz. 14:00 osobiście lub przez dziennik elektroniczny.

Zapraszamy

 

 

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Uczniowie, pod kierownictwem Ewy Nieszporek i Jolanty Wieloch przygotowali humorystyczne przedstawienie oraz piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

 

6 października społeczność KOCHANA wybrała nowy Samorząd Uczniowski. Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci prezentowali swoje sylwetki oraz programy wyborcze.

Przed południem uczniowie oddawali pierwsze głosy na swoich faworytów. Głosowało 684 uczniów oraz 25 nauczycieli.
Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą, decyzją uczniów Przewodniczącą SU została Paulina Gąsiorek (kl. 3D5), a jej zastępcą - Piotr Gałda (kl. 3D4).

Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

1 i 2 października młodzież oraz nauczyciele naszej szkoły brali udział w zbiórce żywności, artykułów szkolnych oraz zabawek dla dzieci w ramach akcji "Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach."

W każdą niedzielę od 8 do 10 rano na Pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "KB" w Częstochowie młodzież Kochana szkoli techniki pływania oraz odbywa kurs Młodego Ratownika wodnego.

W rozegranych ostatnio zawodach szkolnej ligi LA nasza reprezentacja chłopców uplasowała się na drugiej pozycji.

Dziewczęta zajęły szóste miejsce.

Gratulujemy!!!

Opiekunowie: Paweł Trebert, Paweł Kapica.

Dnia 30.09.2021 r. klasa 2AB zapoznała się z funkcjonowaniem i sprzętem należącym do OSP Błeszno.

Uczniowie odwiedzili również izbę pamięci.

30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak zawsze nie zabrakło emocji i rywalizacji sportowej. W tym roku także odbyło się "Pompowanie w Kochanie". Trzyosobowe zespoły z każdej klasy miały wykonać jak najwięcej pompek. Walka była zacięta i emocjonująca.

Klasa IVC okazała się bezkonkurencyjna zdobywając tytuł Mistrza w robieniu pompek. II miejsce zajęła klasa IIIB4, a III miejsce - klasa IIID5.
GRATULACJE!!!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Samorząd uczniowski
Marta Skrzypkowiak
Małgorzata Skiba

30 września odbyło się spotkanie grup zainteresowanych Olimpiadą Zwolnieni z Teorii.

W trakcie spotkania młodzież mogła dowiedzieć się o zasadach udziału w Olimpiadzie oraz zaprezentować swój pomysł projektu społecznego, który będzie realizowany od listopada do marca 2022r. Bardzo cieszy fakt zainteresowania młodzieży projektami społecznymi. Trzymamy kciuki za ich realizację.

Swoje pomysły prosimy zgłaszać do Pań: E. Skuza, L. Czaja

29 września przy ulicy Kucelińskiej 22 w Częstochowie odbył się III Międzyszkolny Piknik Rowerowy zorganizowany przez ZS im. Jana Kochanowskiego oraz Zespół Szkół Technicznych. Wyścig odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka w ramach akcji „Aktywna wiosna”.

W rywalizacji, która odbyła się w czterech kategoriach wystartowali uczniowie ze szkół: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Specjalnych nr 23, VIII LO Samorządowe, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego, LO im. J. Słowackiego oraz ZS im. Jana Kochanowskiego.

Piknik Rowerowy przepełniony był pozytywną energią. Po skończonym wyścigu, uczestnicy ładowali akumulatory posilając się kiełbaskami z grilla. Nagrody dla najlepszych uczestników w każdej kategorii ufundował sklep Giant Kocot Bike ul. Generała Władysława Sikorskiego 129, natomiast poczęstunek zorganizowała firma Jura Park Biskupice. Obsługą wydarzenia zajmowała się Szkolna Grupa Rowerowa „ DZWONEK” z ZS im. Jana Kochanowskiego.

Nagrody oraz dyplomy w poszczególnych kategoriach wręczyli: dyrektor ZS. Im Jana Kochanowskiego pan Mariusz Zawada, dyrektor ZST pani Patrycja Rozpondek, Radny miasta Częstochowa pan Dariusz Kapinos oraz sponsor nagród pan Przemysław Kott.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kat. Dziewczęta:

1. Miejsce: Kokoszka Oliwia - ZS im. Jana Kochanowskiego
2. Miejsce: Włochowicz Marcelina- VIII LO Samorządowe
3. Miejsce: Kucharska Jagoda- Zespół Szkół Technicznych

Kat. Chłopcy:

1. Miejsce: Stalka Wiktor- Zespół Szkół Technicznych
2. Miejsce: Kolmasiak Oliwier - Zespół Szkół Technicznych
3. Miejsce: Kolmasiak Dawid- ZS im. Jana Kochanowskiego

Kat. Wytrwali Cykliści:

1. Miejsce: Lewandowski Michał- Zespół Szkół Specjalnych nr 23
2. Miejsce: Mysłek Piotr- Zespół Szkół Specjalnych nr 23
3. Miejsce: Kaczmarek Fabian- Zespół Szkół Specjalnych nr 23

Kat. Nauczyciele

1. Agnieszka Kołodziej- Dudek
2. Barbara Kołodziejczyk
3. Jolanta Klimowicz

Inscenizacja Bitwy pod Mełchowem organizowana jest corocznie w każdą ostatnią sobotę września od roku 2002. Jest jednym z elementów uroczystości upamiętniających jedną z bitew powstania styczniowego, jaka miała miejsce w dniu 30 września 1863 r.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w tym ważnym wydarzeniu.

Obserwacja inscenizacji bitwy pozwoliła przenieść się w realia czasów powstania styczniowego i była znakomitą lekcją poznawania historii małej ojczyzny.

Więcej artykułów…